29 april 2019
Heb je een grafische vacature openstaan en vind je het moeilijk om de cv’s en portfolio’s die je ontvangt objectief te beoordelen? Dan ben je niet alleen. Een recente rondvraag wees uit dat heel wat recruiters en HR-medewerkers met de handen in het haar zitten als het aankomt op het selecteren van de juiste kandidaat. Onze oplossing? Maak kennis met Talent Scan.
Met het Talent Scan-platform zet de Typografics Academy een heel nieuwe tool in de markt die HR-medewerkers en recruiters helpt bij de objectieve beoordeling van een kandidaat. Sollicitanten leggen in de Typografics Academy een grafische test af en worden door onze experts beoordeeld op basis van objectieve criteria.
Talent Scan omvat zowel een theoretische als een praktische proef. Tijdens de theoretische proef testen onze experts de kennis van InDesign, Photoshop en Illustrator op basis van een vragenlijst die door Typografics al 15 jaar lang continu wordt bijgestuurd en aangevuld. Door de slimme onderverdeling in talenten en subtalenten krijg je een gedetailleerd inzicht in de capaciteiten, werkpunten en algemene kennis van de kandidaat.
Na de Talent Scan ontvang je als (potentiële) werkgever een overzichtelijk rapport. Daarin maakt onze expert een analyse van de skills van de kandidaat – van de presentatie van het portfolio en de theoretische kennis tot praktische skills, efficiëntie en algemene creativiteit. In heldere bewoordingen en met concrete aanbevelingen. Zo weet je meteen of je met de juiste kandidaat aan tafel zit.
Door een Talent Scan in te plannen voor en na een training brengen we het effect van onze opleidingen in kaart. Zo weet je zeker dat je waar voor je geld krijgt als je medewerkers in de Typografics Academy worden bijgeschoold.
Geschreven door Michael
Talent Academy Supervisor
Sinds 2011 is Michael in dienst als Adobe Certified Instructor - Design & Lay-out Solutions, wat betekent dat hij steengoede opleidingen geeft. Daar kunnen zowel onze klanten als onze medewerkers over getuigen. Samen met HR zorgt hij ervoor dat elk personeelslid de nodige bijscholing en opleiding krijgt. Voor onze klanten stelt hij praktische klassikale of maatwerktrainingen samen waarin hij de nadruk legt op workflow en een correct én efficiënt gebruik van Adobe software.
Daarnaast staat hij in voor het onderhoud van de IT infrastructuur, draagt hij zijn steentje bij in het aanwervingsproces van nieuwe consultants en ontfermt hij zich - samen met marketing en overige trainers - over de content en huisstijl van Talent Academy.